Ограбени малолетници во Центар

Во СВР Скопје, вчера Ј.Ѓ.А.(47) пријавила дека истиот ден околу 17.20 часот на улица „Мирче Ацев“ непознати лица извршиле разбојништво над нејзиниот 16-годишен син и неговиот другар и му одзеле паричник, 600 денари и картица „Скопска“.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и за расчистување на случајот.

air max 90 essential sale