Нов силен земјотрес го здрма Скопје – Се очекуваат ли нови потреси?

Силен земјотрес попладнево го потресе Скопје. Од 5,3 степени со епицентар источно од Скопје.

Според информациите на Сеизмолошката обсерваторија на ПМФ во Скопје, епицентарот на земјотресот е 5 километри источно од Скопје со епицентри на 2 километри под земјината површина и интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала.

Дали може да се очекува уште потреси со подетални информации ќе објавиме наскоро.

nike air max 1 sale