Нов помал потрес почувствуван вечерва околу 21 часот

Нов помал потрес почувствуван вечерва три минути пред 21 часот. Според информациите земјотресот бил со јачина од 2,1 степен според Рихтер.

Четвртиот земјотрес кој го потресе Скопје предизвика паника кај граѓаните.

cheap nike free run 5.0