Нападната медицинска сестра во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

На 02.04.2020 во 12.10 часот во СВР Скопје, М.М.(23) од Скопје, пријавил дека на 01.04.2020 во 23.00 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ на бул.„Мајка Тереза“, додека била на своето работно место како медицинска сестра, била физички нападната од Д.А.(39) од Штип, кој бил на болничко лекување. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.