Највкусното смути како замена за кафето гарантира убаво и супер расположение

Убавите утрински навики гарантираат убав ден, а колку побрзо го сфатиме тоа толку подобро за нас. Најголемиот дел од нас не можат да си го замислат почетокот на денот без кафе, но ние нудиме супер рецепт кој не само што ќе ви ја задоволи желбата за кофеин, туку и ќе ве расони, ќе ви го намали апетитот и ќе ви овозможи убав ден.

Потребни состојки:

1 банана

1 лажица нескафе

2 урми

1 лажица кокосово брашно

1 чаша бадемово млеко (или млеко со ниска масленост или вода)

Начинот на подготовка е многу едноставен. Измиксајте ги сите состојки добро. Вашата утринска замена за кафе е подготвена.

nike free run 5.0 pink