На кафе со

 • На кафе со Ирина Тошева

  14.10.2019 - 09:31
  (фото: Miladin Papovic Photography)   Една од најиновативните македонски дизајнерки. Скопјанка која инспирација за создавање на своите...
 • На кафе со Анита Никова

  09.10.2019 - 11:25
  Извршен директор на Стопанска комора за информатички и комуникациски технологии – МАСИТ Како го започнувате денот? Со кого го пиете првото кафе...
 • На кафе со Сандра Кирков

  04.10.2019 - 09:30
  Македонска стјуардеса во Fly Emirates. Скопјанка која љубовта кон патувањата на многу успешен начин преку својот објектив ги пренесува на социјалната...
 • На кафе со Горан Папаз

  30.09.2019 - 09:17
  Талентиран, секогаш позитивен, насмеан, искрен. Охриѓанец кој го обожава Скопје во Април и Октомври. Како го за почнуваш денот?  Дали имаш...
 • На кафе со Петар Младеновски- Пеце

  27.09.2019 - 09:59
  Фронтмен на „Суперхикс“, уредник и водител на радиоемисијата „Пецетека“. Градот го обожава во лето и за време на продолжените викенди кога Скопје “...
 • На кафе со Олгица Ѓоргиева

  24.09.2019 - 10:14
  Македонска модна дизајнерка која ја освојува Европа. Уметник кој инспирација за својата работа наоѓа во секој дел од градот. Како го започнуваш...
 • На кафе со Владимир Блажев - Панчо

  21.09.2019 - 11:25
  Талентиран, успешен, позитивен и секогаш искрен , Владимир Блажев AKA DJ Шорти или Панчо од дуото ДНК. Кога би бирал само една, која песна од ДНК...
 • На кафе со Марија Димишкова

  19.09.2019 - 09:21
  Дама која 9 години со страшно позитивна енергија ги буди скопјани на 90.8. Истакнат тренер за јавно говорење. Скопјанка која ги обожава Водно, Дебар...
 • На кафе со Катерина Ангеловска

  17.09.2019 - 09:06
  Катерина Ангеловска, тренер за личен развој, мотивациски говорник, Реики мастер енергетски терапевт и автор “Се будам секое утро со благодарност и...
 • На кафе со Давор Панчевски - Dave’s Kitchen

  12.09.2019 - 09:30
  Автор на “Гответе насмеани” и “Најдоброто од македонската кујна”. Во моментов најактуелниот македонски готвач, со илјадници фанови на социјалните...
 • На кафе со Тина Мицковска

  10.09.2019 - 09:10
  Портпарол на скопската Зоолошка градина. Голем љубител на животните и еден од главните “борци” за почитување на ЗОО правилата и правилно однесување...
 • На кафе со Алек Наумовски

  06.09.2019 - 09:21
  Алек Наумовски, топ модел и косопственик на Моделс Ин Еден од нашите најуспешни машки модели со богата интернационална кариера. Менаџер на модната...