МВР во акција против дилерите со дрога - уапсени неколкумина

На 04.11.2019 во 22.25 часот, полициски службеници од СВР Скопје од ул.„Веле Марков“ ги лишиле од слобода М.П.(28), М.Ј.(29) и Д.А.(36), сите од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана и прашкаста материја.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.