МВР со детали за вчерашната престрелка на „Партизанска“

Вчера околу 18.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „Партизански Одреди“, во близина на Трговскиот центар „Лептокарија“, имало пукање од лица кои биле со две возила.

Веднаш се упатени полициски службеници и извршен е увид.

Траги од крв не биле пронајдени, а нема ниту пријава за повредени лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

nike air max 1 sale