Куче скитник касна двегодишно дете пред неговиот дом

Вчера попладне во Полициската станица Аеродром, М.Ц. (26) од Скопје пријавил дека во 14 часот, пред семејната куќа, куче скитник го каснало неговиот двегодишен син во пределот на десната рака.