Исчезнатиот авион паднал неколку километри од скопскиот аеродром

Секторот за внатрешни работи Велес пред малку примиле телефонска дојава од граѓанин Ј.З. дека слушнал експлозија во блзиина на село Кожле. Од страна на единицата Алфи била примена дојава од граѓанин дека забележале пожар кај село Ветерско.

Од СВР Скопје упатени се екипи како и пожарни и медицински екипи и се проверуваат информациите од дојавите.

Скопје Инфо веќе објави дека авион со приватен комерцијален лет исчезнал од радарот во близина на скопскиот аеродром

 

nike air max 1 sale