Спорт
24. May 2018 - 12:39

Ракометарите на Вардар пристигнаа во Келн

Актутелниот европски првак РК Вардар пристигна во Келн на вториот настап на Ф4 турнирот каде што ќе се бори да ја одбрани титулата во престижната Лига на шампиони.