Вага

Вага (23. IX – 22. X)

Работа

Поволен ден за работа. Доаѓаат добри вести.

Љубов

Пред вас е поволен ден за емоции.

Здравје

Без проблеми.

Работа

Ве очекуваат финансиски успеси за кои не сте ни сонувале дека ќе се случат. Најдобрите работи се случуваат кога најмалку се надевате.

Љубов

Постојано ги криете емоциите, но оваа недела потребно е да сте поотворени и искрени.

Здравје

Здравјето се подобрува. 

Работа

Овој месец ќе бидете мотивирани да вложите повеќе труд за да ги подобрите односите со соработниците и да ги решите сите тешкотии на ова поле. Ве очекува успех на полињата на прехранбена индустрија, трговија со недвижности, уметнички дела и дизајн. Можни се кавги со колегите во вториот дел од месецот кога ќе дојде до недоразбирања и ќе доцнат проектите. 

Овој месец ве очекува и подобра финансиска состојба. 

Љубов

Ако сте во врска: Овој месец ви носи повеќе динамика на ова поле. Повеќе ќе излегувате со партнерот и ќе се гледате со заедничките пријатели. Вториот дел од месецот носи можност и за реализација на заедничките планови. Ќе добиете повеќе мотивација и ќе живеете поквалитетно. 

Ако сте слободни: Ќе сакате често да излегувате и да се дружите, но нема да размислувате за љубов премногу. Сепак, на една забава можно е да сретнете личност која ќе ви се допадне, а до крајот на месецот ќе станете и поблиски, па можно е да заминете и на заедничко патување. Ќе бидете среќни. 

Здравје

Здравјето ќе ви биде стабилно, но добро е да избегнувате промаја и студени пијалоци. Избирајте места каде воздухот е чист и минувајте помалку време во климатизирани простории. 

Кај Вагите, стабилнсота и рамнотежата се многу важни. Годишниот хороскоп за 2019, покажува дека ова ќе биде голема година која носи убави работи. Тоа ќе ги инспирира Вагите да продолжат силно понатаму и да испробуваат нови работи.

Почетокот на годината носи некои мали ситни проблеми и предизвици во однос на кариерата, но ќе успеете да го надминете тоа. Една лоша одлука во однос на финансиите може да ви донесе проблем и немир на работа. Но, не паничете. Користете ја својата способност да ги решите проблемите.

Сигурно ќе се појави личност која ќе се труди да го добие вашето внимание. Тоа ќе донесе убава романса. Сепак, треба да ја контролирате потребата да се однесувате како да ја поседувате таа личност. Успорете малку и уживајте во љубовта.

Во здравјето потрудете се да постигнете баланс. Немате здравствени проблеми, но ќе ви биде потребно време да ги зачувате силата и енергијата.

Nike Free Rn Flyknit