Лав

Лав (23. VII – 22. VIII)

Работа

Решивте многу проблеми и време е да здивнете малку. Уживајте во постигнатите резултати. 

Љубов

Ви се допаѓа личност која живее подалеку од вас. Тоа ве мачи.

Здравје

Одлично се чувствувате. 

Работа

Работните планови ви одат од рака оваа недела. За тоа сведочи и вашата сметка. Време е да ги искористите поволните околности.

Љубов

Партнерот и понатаму ви е најголемата поддршка. Среќни сте поради тоа, тоа ви е доволно. 

Здравје

Добро се чувствувате. 

air max 90 essential custom

Ќе се борите храбро овој месец со сите обврски и проблеми кои само се наталожуваат. Сепак, сметате дека тоа е дел од вашиот живот и едноставно се навикнувате на тоа без да се жалите многу. На полето на работата, ситуацијата тргнува на подобро, имате многу колеги кои ви помагаат и со кои соработувате одлично.

Вашиот љубовен живот е бурен како и вообичаено,но сакате да смирите и да уживате во пријатни моменти со саканата личност. Доста ви е од игри и драми. Понекогаш навистина мечтаете за стабилна врска.

Ќе одите често на забави, што придонесува да спиете малку. Ќе ви биде потребен голем одмор, но од вас зависи колку ќе трае таквиот проблем.

Nike Air Max 97 High

Годишниот хороскоп за Лавот покажува дека 2019 ќе биде многу бурна. Признанија, унапредувања и внимание. Сите работи за кои Лавот смета дека вреди да се живее. Ваквиот успех ќе продолжи во текот на целата година што е добро. Започнувањето на нова работа или продолжување на старата може да донесе голем успех за вас. Ако нешто не оди, не губете време.

Лавовите понекогаш знаат да бидат кралици/кралеви на драмата. Имајте го на ум ова ако вашата врска се соочи со проблеми во текот на 2019. Не мора да значи дека проблемот ќе лежи во вас, но размислете добро пред да ја обвините другата страна. Обрнувајте повеќе внимане на вашите сакани. Тргнете го вниманието од себе, барем некое време.

Некои луѓе ќе сакаат да ви се приближат, но ќе имаат потешкотии со тоа бидејќи нема да ги пуштите така лесно во вашиот живот. Морате да се потпрете само на себе оваа година за да ги решите проблемите, но запаметете никогаш да не правите драма. Ако постои проблем, решете го и продолжете понатаму.

Ве очекува одлично здравје во текот на 2019 година, но потрудете се да јадете здрава храна, да вежбате и да се опуштате што повеќе. Одморот е клуч за вас оваа година.

Mercurial Superfly low