Девица

Девица (23. VIII – 22. IX)

Работа

Постојано сте во трка со времето. Тоа ве мачи, сакате промени на ова поле. 

Љубов

Поволна фаза за почеток на нова врска. Можно е да запознаете постара личност.

Здравје

Внимавајте на градниот кош. 

Работа

Оваа недела ви носи многу предизвици. Ќе се соочите со проблеми кои не сте ги очекувале, но како и секогаш ќе излезете како победници. Морате само да останете смирени и да не влегувате во непотребни конфликти.

Љубов

Оваа недела носи промени за вас. Бурни денови за оние кои се во врска, почеток на нешто ново за оние кои се слободни. 

Здравје

Можна е главоболка. 

nike free run 5.0 team

Работата ќе ви донесе многу убави моменти овој месец. Ќе имате  шанса да научите многу нови работи, а тоа ќе ви отвори многу врати за развој на кариерата и за подобро остварување на целите и плановите кои веќе подолго време ги припремате, но не ги реализирате.

Можна е добивка на полето на финансиите на средината на месецот, но нема да биде ништо спектакуларно како што очекувате. Овој месец ќе се занимавате и со уредување на вашиот животен простор, а овој период е идеален за тоа.

После многу години истражување и обиди, конечно сте во вистинска врска со личност која ви одговара и тоа ве прави многу среќни. Уживајте во љубовта овој месец.

nike air max 90 cheap

Во 2019 важно е да престанете да ги брзате работите. Годишниот хороскоп покажува дека овој вид на невнимание може да доведе до сериозни проблеми во кариерата и финансиите. Наместо тоа, време е да проверите дали сте направиле се како што треба. Проверувајте ги документите и тоа 2 пати. Не брзајте во ништо, бидејќи можете да западнете во проблеми.

Хороскопот за 2019 покажува дека вашата кариера ќе доживее голем напредок од почетокот на март, но бидете трпеливи. Годината носи многу награди за Девиците – затоа вежбајте доверба и следете ги правилата.

Почетокот на годината носи раздор во емоционалните односи. Ќе ви биде потребно повеќе време за да ги решите проблемите. Не очекувајте работите сами да се решат од себе, туку посветено решавајте ги самите. Ова е идеална година за да се посветите на односите со другите луѓе и да ги унапредите.

Во однос на здравјето, немате причина за грижи. Здравјето ќе биде добро. Останете во форма, јадете здрава храна и поработете на тоа. Ако тоа ви здосади, пробајте нова физичка активност.

Jordan ULTRA.FLY