Близнаци

Близнаци (21. V – 20. VI)

Pабота

Постојат околности кои ве кочат во напредувањето. Ќе имате многу проблеми на ова поле.

Љубов

Доаѓа до интересно познанство.

Здравје

Одмарајте што повеќе.

Работа

Планетата Меркур се движи ретроградно. Бидете внимателни во комуникацијата оваа недела. Не кажувајте многу од тоа што не го знаете, ниту пак работи што не ги мислите.

Љубов

На една забава или собиранка нема да останете рамнодушни на личност родена во знакот Вага, Девица, Лав или Стрелец.

Здравје

Вежбајте повеќе.

Работа

Во текот на наредните недели ќе бидете прилично зафатени со обврски. Можни се и прекувремени часови кои ќе влијаат и на вашиот приватен живот. Овој месец ќе се посветите многу на деталите, но тоа нема да им се допадне на другите колеги, бидејќи ќе мислат дека трошите време на глупости. Дајте се од себе, но потрудете се да не влегувате во конфликти.

Месецот е поволен за започнување партнерски бизниси, а ако барате работа ќе добиете помош од некој од пријателите.

Љубов

Ако сте во врска: Ако живеете заедно, можно е овој месец да го поминете на работи поврзани со реновирање и работа во домот. Бидете внимателни и не дозволувајте кавги со саканата личност, тоа сега не ви е потребно. 

Ако сте слободни: Ќе бидете проактивни на ова поле и ќе имате додворувачи, но нема да ве држи место. Можности за љубов може да има, но тоа не значи дека вие ќе бидете многу заинтересирани за само една личност. 

Здравје

Бидете внимателни што јадете, бидејќи можни се проблеми со стомакот и желудникот.

Близнаци, подгответе се, кога ќе почне 2019 ќе се најдете на мета на работното место. Луѓето ќе доаѓаат до вас и ќе се трудат да земат се што можете да им дадете. Останете силни. Главата горе, ќе постигнете успех и не се срамете сами да се пофалите.

Внимавајте на себе и вложете напори, но не ја земајте секоја работа која ќе ви ја даваат. Годишниот хороскоп покажува дека голем дел од работата ќе биде непредвидлив, но најголемиот напредок доаѓа во ноември или декември.

Кога станува збор за односите со луѓето, ќе продолжите да бидете вообичаена, неодлучна личност. Оваа година  не е година да се донесат големи одлуки, но постојано ќе ги вагате предностите и мааните на вашата врска. Шансите се големи да сакате да го промените својот живот од јануари до јуни, но тоа ќе ви донесе само стрес.

Совет за сите Близнаци: ценете го тоа што го имате. Имате одлични пријатели и семејство. Време е тоа да го забележите. Застанете малку и забележете ги убавите работи околу себе.

Здравјето ќе биде добро, но повремено ве очекуваат инфекции и настинки и затоа треба да бидете внимателни да внесувате доволно витамини.

5 Sneakers to Celebrate Cinco de Mayo