Хорор на скопските улици: Мерцедес помина на црвено и прегази пешак кај Соборен Храм, возачот побегна

Сообраќајната несреќа се случила вчера доцна попладне на раскрсницата кај Соборен Храм.

- Пред 5 мин. на семафорите кај „Соборна“ Мерцедесот пројде на црвено и го удри пешакот. Беше зелено за пешаци. Викнав 194, пешакот е во свесна состојба. Не видов кој е возачот, пишува граѓанин на Твитер споделувајќи фотографија од настанот.