Дневен хороскоп за 13 март

Лавовите ги очекуваат убави вести.

Овен

Ќе бидете под стрес и некои ситуации нема да можете да ги решите така лесно. 

Имате мали проблеми во љубовта. Ако сте слободни, не очекувајте почеток на љубовна врска. 

Чувајте го здравјето. 

Бик 

Ќе остварите успех кој одамна го планирате. Денот е поволен за работни потфати. 

Односот со партнерот е променлив, многу работи не се онакви како што посакувате. 

Ве мачи замор. 

Близнаци

Ако се занимавате со приватен бизнис, можете да очекувате поволен ден кој ви носи подобрување на финансиите. 

Доаѓа до заладување во љубовта. Денеска не е претерано поволен ден за љубов. 

Проблеми со варењето. 

Рак

Посветете се малку на своите планови и амбиции. Не е важно што другите мислат за вас. 

Уживајте во позитивната атмосфера во љубовта. 

Можни се респираторни инфекции. 

Лав

Ве очекуваат убави вести. Денот е поволен за работа. 

Не ви е лесно да покажете дека сте заинтересирани за личност со која работите. 

Внимавајте што јадете. 

Девица

Препорака е денеска да не се изложувате на ризични ситуации кога станува збор за работата. 

Ако сте во брак, саканата личност може да се заинтересира за некој друг. 

Избегнувајте напрегање. 

Вага

Генерално овој ден не е поволен за работа. Држете се до обврските кои морате да ги завршите. 

Не сте подготвени за нова врска. Потребно ви е време да го надминете минатото. 

Несоница. 

Шкорпија

Потрудете се да покажете посветеност на работата ако сакате да дојдете до напредок. 

Денешниот ден може да ви донесе нова врска. Едно познанство носи силни чувства за вас. 

Имате воспаление на мускулите. 

Стрелец

Ве очекува поволен ден за работа, особено ако се занимавате со некакви формалности или судски процеси. 

Се чувствувате убаво покрај партнерот. Ако сте слободни, денот е поволен за нова љубовна врска. 

Немате проблем со здравјето. 

Јарец

Ве очекува подобрување на полето на финансии. Ќе бидете задоволни. 

Би можеле да ви се случат бурни љубовни промени. Пред вас се ситуации кои не сте ги очекувале досега. 

Внимавајте на апетитот. 

Водолија

Ви доаѓа поддршка од соработник кој ве цени и почитува. 

Заљубени сте и предадени на позитивните емоции. Убаво се чувствувате. 

Главоболка. 

Риби

Пред вас е одличен период за работа. Ќе успеете да ги остварите своите планови. 

Љубовта цвета за вас. 

Би ви годело повеќе да спиете. 

cheap nike free run 5.0