Дневен хороскоп за 13 април

Убаво познанство за Водолиите и Овните.

Овен

Можно е да не ја добивате поддршката за некој проект кој сакате да го реализирате на работа. 

Ве очекува познанство со личност која ќе разбуди силни чувства за вас. 

Можни се проблеми со зглобовите. 

 

Бик 

Ве очекуваат мали недоразбирања со колегите, но до крајот на денот ќе успеете да решите. 

Ќе запознаете интересна личност која ќе ви покаже интерес кон вас. Ве очекува убав ден за љубов. 

Можни се проблеми со алергиите. 

 

Близнаци

Не можете да очекувате премногу нови ситуации денес на полето на работата. Овој ден ќе биде пасивен на полето на работата. 

Не се сложувате најдобро со брачниот партнер. Доаѓа време кога размислувате за развод. 

Лошо варење. 

 

Рак

Успевате да дојдете до подобрување на полето на работата. Горди сте на себе поради тоа. 

Наоѓате компромис во љубовта. Ќе ги решите сите проблеми од минатото. 

Намалете го внесот на јаглени хидрати. 

 

Лав

Загрижени сте за некоја ситуација, но исходот ќе биде многу позитивен. 

Ви се допаѓа личност која во вас влева чувство на сигурност. Убаво се чувствувате еден покрај друг. 

Мал пад на енергијата. 

 

Девица

Можете да очекувате позитивни околности и решавање на некои дилеми кои ве мачеа досега. 

Ве очекува возбудлива ситуација со партнерот. Уживајте во убавите моменти. 

Се занимавате со спорт и рекреација, тоа е добро. 

 

Вага

Ве очекува поволен ден доколку планирате продажба или било каков потфат на полето на работата. 

Ве очекува убава комуникација со личност која сака повеќе од пријателство со вас. 

Стомакот ви е чувствителен. 

 

Шкорпија

Можете да очекувате добар ден во кој ќе ги решите сите проблеми на полето на работата. 

Лесно ги покажувате своите чувства кон симпатијата. Доаѓа до почеток на врската. 

Здравјето е добро. 

 

Стрелец

Ве очекува мала штета на полето на работата или мала загуба па треба да водите сметка во однос на тоа. 

Во вас се буди чувство на привлечност кон личност со која засега сте само пријатели. Подготвени сте за нешто повеќе. 

Здравјето е одлично. 

 

Јарец

Денеска ве следи среќа и се чувствувате добро на полето на работата. Можете да очекувате позитивен тек на ситуацијата. 

Ако сте планирале да влезете во некоја сериозна врска, денешниот ден е поволен за тоа. 

Проблеми со бубрезите. 

 

Водолија

Ќе успеете да ги завршите работите кои чекаат на вас некое време. 

Доаѓа можност за ново познанство и сериозна врска. 

Зголемете го внесот на витамини. 

 

Риби

Сите планови кои сте ги замислиле ќе бидат исполнети денес. 

Партнерот ви е максимално посветен  и вашата врска е стабилна. 

Внимавајте на ушите. 

 

cheap nike free run 5.0