Девојче од Скопје преживувало хорор: Ја силувал и малтретирал таткото

Изминатат ноќ во полициска станица 13-годишно девојче од Скопје пријавило дека во повеќе наврати била физички, психички и сексуално злоставувано од нејзиниот татко Е.Ф.(50).

Е.Ф. е приведен и задржан во полициска станица.

За настанот е известен Јавен обвинител и Центар за социјални работи и се преземаат мерки за расчистување на случајот. Девојчето е згрижено и заштитено.

Од страна на стручен тим укажана му е психосоцијална помош, што во континуитет ќе ја добива.

nike air max 1 sale