Детали за интервенцијата на полицијата на Вардар: Извлечен труп на старица

Пронајден е женски труп во водите на Вардар под мостот во близина на Комплекс банки, во Скопје.

Според привичните информации, станува збор за жена на возраст од околу 70 години, која паднала во Вардар и се удавила.

На местото на несреќата се екипи на Итната медицинска помош и на МВР.

air max 90 essential sale