Денеска облачно со дожд и температури до 18 степени, следните денови снег

Времето ќе биде променливо облачно во западните и северните делови со услови за локален дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од -1 до 0, а дневната од 6 до 18 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува умерен северозападен  ветер.

Утринската температура ќе биде 0 степени, а дневната ќе достигне до 14.

Следува период на променливо облачно време, со повремени локални врнежи од дожд, а на повисоките места и снег. Повеќе врнежи ќе има во петок, кога врнежи од снег може да има и на повисоките места.