Денеска нова цена на горивата

Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од понеделникот на полноќ поевитинијаза 1,5 денари, цената на бензините остана непроменета.

Новата цена на Дизелот изнесува 61 денар за литар, на екстра лесното масло за домаќинство 50 денари за литар. Еуросупер БС 95 се продава и неделава по цена од 68 денари за литар и Еуросупер БС – 98 по 70 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот се намали за 2,539 денари за килограм и ќе изнесува 37,885 денари.

Денеска не чека нова цена на горивата, како и секој понеделник во неделата.