Четврток 23.3.2017

Драмски Театар Скопје

20.00/Безљубни

Режија: Златко Славенски

Улоги: Сања Арсовска, Златко Митрески, Димитрија Доксевски, Александар Степанулески, Наташа Петровиќ

 МНТ

20.00/Госпоѓа Министерка

Автор: Бранислав Нушиќ
Режисер: Наташа Попавлеска

Улоги:
Весна Петрушевска – Живка Министерка
Нино Леви – Вујко Васа
Јелена Јованова/Драгана Костадиновска – Анка
Сашко Коцев – Чедо Урошевиќ
Благица Трпковска – Соја
Марија Новак Н. – Тетка Савка и 2 полицаец
Драгана Левенска – Стилистка и нотар
Софиа Насевска -Трифуновска – Дара
Томе Витанов – Перо писар
Александар Микиќ – Ристо Тодоровиќ
Емил Рубен – Тетин Панта
Славиша Кајевски – Рака син
Никола Ацески – Перо Калениќ
Магдалена Ризова – Черних – Миле синот на тетин Панта, 1 полицаец и прислужник од министерство
Даница Георгиевска – Нада Стефановиќ (бивша министерка)
Борче Начев – Д-р Нинковиќ
Драгана Костадиновска/Дарја Ризова/Весна Гаврил – учителка по англиски јазик
Трајче Ѓорѓиев – Тетин Јаков
Драгана Босниќ-Миленковска – Тетка Даца

Петок 24.3.2017

Public Room

16.00/Lucky Friday

Вино, мезе, дружење, муабети ~
Вашата омилена сорта од Bovin, Traikovsky, Tikves Special Selection, Brzanov, Popov, Stobi на – 50%

Резервирајте за вашето друштво…
https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/lucky-friday-jha5L
078 250 554
contact@publicroom.org

МОБ

20.00/Тајно Моја – Премиера на мјузикл во чест на Тоше Проески

ТАЈНО МОЈА – Премиера – Мјузикл во чест на Тоше Проески
24.03.2017 20.00ч.
Билетите се во продажба на билетарница на МОБ 02 3118451
и онлајн на www.mob.mk или на www.mktickets.mk

Заради големиот интерес на публиката за Премиерата на мјузиклот „Тајно моја“ во чест на Тоше Проески, Македонската опера и балет ја известува јавноста дека после завршувањето на „Кастинг талент шоу“ од кое ќе се одберат едно девојче и едно момче кои ќе настапат во мјузиклот, ќе започнат завршните подготовки за реализација.

МКЦ

 21.00/Swans

Во рамки на турнеја по повод промоција на последниот студиски албум “The Glowing Man”, Скопје повторно на мапата.
Овој пат, со нивна комплетна опрема, tour bus… бидете спремни.
Првите билети по цена од 400 денари во продажба од понеделник 21.11 на Билетарница МКЦ и преку продажната мрежа на МК Тикетс. Од 01.01.2017 цена на билет 500 денари.
SWANS во Скопје.

Public Room

22.00/Showroom: Jazz si e sluzbа

Овој петок на Showroom гостува составот нарачен „Дружба си е дружба, џез си е служба” во состав: Кирил Кузманов – сакс, Гордан Спасовски – клавијатура, Кирил Туфекчиевски- контрабас, Благоја Антовски- бубањ.

Ќе свират џез стандарди, дел од својата авторска музика и ветуваат едно интересно изненадување!

 С26

23.30/ Marcel Vogel

MARCEL VOGEL
=Lumberjacks in Hell=
ANDREJ MICAJKOV

Сабота 25.3.2017

Драмски Театар Скопје

12.30/Снежана и седумте џуџиња

Режија: Димче Николовски

Улоги: Александра Павлова, Трајанка Илиева, Калина Наумовска, Златко Митрески, Соња Стамболџиоска, Сања Арсовска, Игор Георгиев, Александар Степанулески, Димитрија Доксевски, Мартин Минговски, Дритон Вејсели, Благица Димитровска, Емилија Мицевска, Бобан Алексоски, Дарко Карбески, Марко Илиќ.

 Драмски Театар Скопје

20.00/Венецијански трговец

Режија: Наташа Попавлеска

Улоги:

Јовица Михајловски
Зоран Иваноски
Стефан Вујисиќ
Дамјан Цветановски
Диме Илиев
Јана Стојановска
Златко Митревски
Глигор Јовановски
Сергеј Димовски
Јаков Спасов
Атанас Тановски
Марко Илиќ

Public Room 

22.00/Saturday

Квартетот на Милан Петровиќ од Белград и музичката селекција на Jazzysad за уште едно музичко уживање.

Милан Петровиќ. Богдан Здјелар. Гостинцар Роберт. Наги Лел. Милан Саитовиќ.
Не ги пропуштајте овие одлични пет музичари и дознајте зошто ни гостуваат по втор пат~

Резервирајте си на
https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/saturday-public-room-evKE8, 02 609 2650, contact@publicroom.org

Недела 26.3.2017

13/ 17:30/ Убавицата и Ѕверот

Билети 150 ден.